NOVINKY

 

Reflexní lymfatická masáž

Čistí, detoxikuje, upravuje rovnováhu tekutin v těle a v hormonálním systému, stimuluje a zprůchodňuje lymfatický systém. Příznivě ovlivňuje stres a emoce klienta, chronické záněty, poškozenou imunitu, pomáhá při léčbě celulitidy. Upravuje činnost srdce, ledvin a střev (pomoc při zácpě).

Míza (lymfa) je průhledná tekutina, která protéká tenkými mízními cévami. Můžeme si mízní systém představit jako podobný žilnímu systému. Žilní systém pohání srdce, proudění lymfy ovlivňuje smršťování a natahování svaloviny a tudíž také fyzická aktivita.

Míza odvádí z tkání tekutinu a odpadní látky. Shromažďuje se v mízovodech, které se vlévají do krevního řečiště pod klíčky. Mízní cévy protékají uzlinami, které fungují jako filtr. Když je odpadních látek hodně, mohou uzliny otékat.

Masáž provádíme vleže na zádech. Klient je oblečený (nejlépe v pohodlném oblečení), bez ponožek. Začínáme aktivací vnitřních orgánů na ploskách nohou. Aktivace se prohlubuje během samotné masáže, která je velmi jemná, protože stěny lymfatických cest jsou jemné. Velmi jemně masírujeme reflexní zóny uzlin a drah lymfatických cest na nártech, kolem kotníků a také částečně na holeních.

Doba: cca 30 minut

 

Manuální lymfatická masáž – manuální lymfodrenáž

Má v podstatě stejné účinky jako reflexní lymfatická masáž, více však působí na povrchový lymfatický systém pod pokožkou. Komu vyhovuje jemný dotyk, dá se říci pomalé hlazení, ten jistě ocení odpočinek s ozdravným účinkem.

Masíruji šíji, hrudník, záda, bedra, horní a dolní končetiny. Doba potřebná k ošetření všech těchto částí je 180 minut a cena se odvíjí od délky trvání masáže. Je možné domluvit se jen na ošetření některých částí těla, které více otékají.

Během masáže se odvádí z těla voda a tak nezapomeňte hodně pít. Zároveň se uvolňují odpadní látky, které lymfatický systém posílá do krevního řečiště, kde se filtrují. To znamená, že tyto látky jsou obsaženy v krvi a je tudíž změněný krevní obraz. Pokud potřebujete na vyšetření k lékaři, doporučuje se za dva až tři dny po masáži.

Doba: 180 minut

 

 

Breussova masáž

Je velmi příjemná a oblíbená. Protahuje páteř a zvětšuje tak prostor pro meziobratlové ploténky. Prokrvuje, uvolňuje svalové kontrakce, fyzické a psychické bloky. Je vhodná jako prevence onemocnění páteře.

Používá se samostatně nebo před Dornovou metodou a po ní. Je bezbolestná. Klient leží na břiše tak, aby celá páteř „ležela rovně“. Masáž se provádí přímo na páteři a vzpřimovačích páteře dlouhými pomalými pohyby za použití třezalkového oleje. Při ukončování se olej vetře do celých zad, na páteř se položí hedvábný papír, který shromažďuje uvolněné látky, a ručník. Klient může po celou dobu cítit teplo, zejména tehdy, když terapeut přikládá ruce na přikrytá záda. Třezalka prohlubuje uvolnění páteře i zádových svalů a tím napomáhá vychýleným obratlům zaujmout znovu své místo.

Doba: cca 30 - 40 minut

 

Masáž sportovní, klasická, rekondiční

Jsou vhodné pro všechny, kteří mají sedavé zaměstnání, málo pohybu, nebo naopak hodně. Regeneruje svalový aparát, doléčí poúrazové stavy. Dokáže pořádně prohníst každý sval. Má dvojí účinek - připraví sportovce na maximální výkon a poté uvolní ztuhlé a unavené svaly.

Provádí se vleže na lehátku – celé tělo, horní a dolní končetiny, a vsedě – krk a ramena. Používáme pomocné masážní prostředky – mýdla, zásypy (jen na některé části těla), lihová mazání chladivá, hřejivá a základní, oleje, masti, krémy, čistou vazelínu a několik druhů emulzí. Všechny tyto prostředky mají své výhody a nevýhody. Výběr závisí na konkrétní potřebě klienta. Masáž celého těla trvá asi 90 minut, při jednom ošetření je možné masírovat jen na některých částech těla podle potřeb klienta.

Doba: celé tělo 90 minut

 

 

Kraniosakrální terapie

Je velmi jemná manuální technika testování a léčby celého těla. Jak z názvu vyplývá (kranium = hlava, sakrum = kříž), pracuje od hlavy přes páteř a kříž až ke kostrči. Vychází z myšlenky, že tělo klienta obsahuje informace o svém zdravotním stavu. Pomáhá odhalit příčiny zdravotních problémů fyzických i psychických a nastartovat samoozdravný proces.

Terapeut testuje jemnými doteky volnost a směr pohybu mozkomíšní tekutiny a tělesných tkání. Technikami kraniosakrální terapie je pak harmonizuje.

Doba: 60 minut

 

 

Nabízím masérské a poradenské služby za zaváděcí ceny platné do 30.4.2018

 

Ceník:

                                                             Minuty                 CZK

Reflexní lymfatická masáž                                                      30                                     200,-

Manuální lymfodrenáž celková                                           180                                  1.200,-

Částečná lymfodrenáž dle domluvy                                    30                                      200,-

                                                                                                         60                                      400,-

Sportovní masáž celková                                                         90                                      600,-

- Záda, šíje                                                                                     35                                      250,-

- Dolní končetiny, hýždě, záda, šíje                                       60                                      400,-

Relaxační masáž                                                                         60                                       400,-

Breussova masáž                                                                       30                                        200,-

Kraniosakrální terapie                                                             60                                        400,-